vajinismus tedavisi kitabı

Vajinismus nedeniyle ertelenmesi ve kaçınılması gereken yalnız problem haline dönüşen cinsellik, ilişkileri okunuşu etraflıca etkiler.Bu sebeple tedavisi geciktirilmemelidir. Ülkemizdeki en yetişkin eşeysel rahatsızlıkların başında gelen vajinismus, Türkiye’de 10 kadından 1’inde görülüyor. Cinselliğin eş tabu olması, eşeysel eğitim verilmemesi, kulaktan dolma yanlış bilgiler, fiziki sorunlar gibi fazla sayıda sebep yüzünden ortaya çıkan vajinismus rahatsızlığı, çiftlerin evliliklerini da tehlikeye sokabiliyor.

Vajinismus; kadının, eşi evet da cinsel partneriyle ilişkide bulunmak istemesine rağmen, elinde olmayan sebepler yüzünden ağrı ve zaviye endişesiyle ‘aşk kasları’ adı verilen pelvik aya kaslarını kasarak ilişkiye müşkül olması ile oluşan, ruhsal kökenli benzer cinsî görev bozukluğudur. bayan eşeysel bağlantı sırasında zaviye endişesi yüzünden kendisini koruma görevlisi çabasıyla pelvik aya kaslarını orada birleşik duvar varmışçasına kasarak ilişkiye pürüz olur. Vajinismus rahatsızlığının müteaddit tabii sebebi olduğuna, ama altta yatan psikolojik sebeplerden işaret kötüsünün taciz ya da tecavüze maruz kalma olduğuna işaret ediyor.

KAS KASILMALARI SIRTA VURUYOR

Ülkemizde vajinismus görülme oranı 10 da 1’dir. cinsî ilişki sırasında tepke şekilde gerçekleşen kas kasılmaları, vajina haricinde kalça, bel, karın, sırt okunuşu hem de fut parmaklarına kadar yaygın müşterek şekilde görülebilir. Tüm bu kasılmaların sebebi vücudun kendisini koruma görevlisi içgüdüsüne bağlıdır. Bilinçdışında geçmişten gelen seksüel ilişki ile alakalı yerleşmiş bazen olumsuz düşünceler yüzünden kadın, bağ sırasında eşine ruhsat veremeyebilir.

EVLİLİĞİ BİTİREBİLİYOR

Sevginin, fazla bir ifadesi olan eşeysel yaşamın bu şekilde sekteye uğraması, erkekte reddedilme duygusuyla öfkeye kızgınlığa okunuşu eşinden uzaklaşmaya yolculuk açabilirken, kadında utanç ve suçluluk duygusuna sebep olabilir. Sonuçta da çiftin ilişkisi günden güne bozulabilir. Ancak fazla hususi aynı süje olan bu meseleyi çiftler utanç, suçluluk, yenilgi, öfke, rahatsızlık duygularıyla kimseyle paylaşamamakta, ailelerin okunuşu çevrelerin genç erkek konusunda tahakküm yapmaları nedeniyle tek jinekoloğa başvurmaktadırlar.

Ülkemizde cinsel terapi ile uğraşan jinekolog sayısı az olduğu hakkında birçok referans hüsranla sonuçlanmakta, çiftlerin başarıya olan inancı gün geçtikçe azalmakta okunuşu çözümlenebilir müşterek sorun olan vajinismus, içinden çıkılamayacak derecede büyümekte okunuşu evliliklerin bitmesiyle sonuçlanabilmektedir.

MASUMİYETİ KAYBETME KORKUSU ETKİLİ OLUYOR

Vajinismusun sebepleri, ruhsal okunuşu nadiren okunuşu fiziki olgunlaşmak şartıyla ikiye ayrılabilir. Nadir fiziki sebepler arasında vajinal ve vulvar enfeksiyonlar, mebiz kistleri, pelvik inflamatuar hastalıklar, endometriosis, sistit gibi hastalıklar sayılabilir.

Vajinismusun en seçenek görülen sebepleri ise psikolojik sebeplerdir. Kızlık zarının lahut olması ve çocukluk çağından itibaren erdenlik zarını korumaya yönelik verilen eğitimler, söylemler, davranışlar, birtakım kadınlarda masumiyeti kaybetmek istememe sebebiyle vajinismus gelişmesine sebep olur.

Cinselliğin aynı tabu olması, cinsel eğitim verilmemesi, kulaktan dolma yanılgı cinsî bilgiler de vajinismus gelişmesinde hayli ekonomik nedenlerdir. Ülkemizde genç kızların çoğu bekâret zarının patlayacağı, fazla aşkın zaviye çekeceği, çok ziyade kanama olacağı, cinselliğin sadece erkekler düşüncesince olduğu, eşeysel zevk duymanın ayıp, yasak, vebal olduğu gibi hata bilgilere sahiptir. Bu hata bilgilere ilk geceyi muvaffakiyet ile atlatıp kendini tanıtlama isteği okunuşu eşlik etmektedir.

EN ACI SEBEPLERİ TACİZ VE TECAVÜZ

Eşini sevmeme, metazori evlendirilme, temas ve evlilik problemleri, eşe kat duyulan öfke, gebelik korkusu, kontrolü yitirme korkusu gibi nedenler okunuşu vajinismus nedenleri arasında sayılabilecek nedenlerdir.

Vajinismusun altta yatan sebeplerinden en acıları ise taciz evet da tecavüze maruz kalmadır. devamını oku Bilinçdışına itilen bu travma, ötede vajinismus başta yaşamış olmak amacıyla bir hayli psikolojik sorunlara neden olur.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “vajinismus tedavisi kitabı”

Leave a Reply

Gravatar